Մունիցիպալ առաջնորդների 2018 թվականի աշնանային դպրոց
«Հայաստանի համայնքների միությունը» hայտարարում է Մունիցիպալ առաջնորդների 2018 թվականի աշնանային դպրոցի ընդունելություն:
Դասընթացները նախատեսված են 18-28 (ներառյալ) տարեկան բոլոր ցանկացողների համար, ովքեր ունեն բարձրագույն կրթություն կամ ուսանում եմ ԲՈիՀ-ում և հետաքրքրված են համայնքային կառավարման ոլորտով։ Դասընթացներին հատկապես խրախուսում ենք մասնակցել կուսակցությունների ու հասարակական կազմակերպությունների ակտիվ երիտասարդ անդամների։
Ուսուցումն անվճար է։ Հասարակական, կուսակցական գործունեությունը, ինչպես նաև օտար լեզուների իմացությունն ընդունելության ժամանակ առավելություն կդիտարկվեն։
Մունիցիպալ առաջնորդների դպրոցի դասընթացները տեղի են ունենալու դասախոսությունների, սեմինարների, պրակտիկ ու ճանաչողական այցերի, տեղական ու միջազգային փորձագետների, հանրային ու պետական գործիչների հետ հանդիպումների, կլոր սեղանների ձևով, շաբաթական երկու օր՝ ժամը 18։30-ից 21։00-ը։ Աշնանային դպրոցի ընդհանուր տևողությունը 4 ամիս է՝ նոյեմբերից սկսած։ Դասընթացների շրջանակներում ունկնդիրներն պատրաստելու են անհատական աշխատանքները սահմանված թեմաներով։ Դասընթացների օրերին մասնակիցների հասանելիությունը պարտադիր է։  Կկազմակերպվեն նաև արտագնա հանդիպումներ։
Դիմումներն ընդունվում են մինչև ս/թ հոկտեմբեր 01-ը։ Ընտրության առաջին փուլը հաղթահարած թեկնածուների հետ կանցկացվեն անհատական հարցազրույցներ։
Ընդունելության համար անհրաժեշտ է լրացնել ստորև նշված հղումով էլեկտրոնային հայտադիմումը, ինչպես նաև [email protected] էլ-փոստի հասցեին ուղարկել ինքնակենսագրություն (CV) և կրթությունը հավաստող փաստաթղթի (դիպլոմի կամ բուհից տեղեկանքի) էլեկտրոնային պատճենը, իսկ էլեկտրոնային նամակի վերնագրի տողում նշել «Մունիցիպալ առաջնորդների դպրոց»:

Autumn School for Municipal Leaders 2018
The courses are envisaged for youth aged 18-28 who have high level education or are studying in a university and are interested in the community administration sphere. In particular, active members of political parties and NGOs are encouraged to participate in the School.
The School is free of charge. Social, partial activities, as well as knowledge of foreign languages will be assets.
The Counrses of Municipal Leaders School wll be held via lectures, seminars, parctical and study visits,meetings with local and international experts, public and state officials, round tables. The will be twice a week from 18:00 till 21:00. The duration of the School- 4 month starting in November. The participants will prepare individual works on sphecific themes within the courses.The availability of participants for the days of School is mandatory. Outgoing meetings will also be organised.
Candidates overcoming the first round of elections will also have individual interviews. Candidates overcoming the first round of elections will also have individual interviews.
Applicants should fill in the online registration form via the link below, as well as to send their CVs in [email protected] and the copy of their diploma writing "Municipal Leaders School" in the subject of the email.