Տեղի ունեցավ Հայաստանի համայնքների միության Խորհրդի նիստը
Նիստին ներկա տասնյակ համայնքի ղեկավարներ և փորձագետներ քննարկեցին տեղական ինքնակառավարման ոլորտին առնչվող շրջանառության մեջ գտնվող օրենսդրական ակտերի, նախագծերի վերաբերյալ Միության Հանրապետական խորհրդի դիրքորոշմանն առնչվող հարցեր, տարբեր միջազգային հարթակներում Հայաստանի ներկայացվածությանն առնչվող և ներքին կազմակերպական խնդիրներ:
Միության Հանրապետական խորհուրդը ձևավորվում, և դրա կազմն ընտրվում է Ընդհանուր ժողովի կողմից՝ հինգ տարի ժամկետով: Հանրապետական խորհրդի նիստերը գումարվում են տարեկան առնվազն մեկ անգամ: Միության անդամ յուրաքանչյուր քաղաքային համայնքի ղեկավար, քաղաքային բնակավայր պարունակող համայնքի ղեկավար Հանրապետական խորհրդի անդամ է: Հանրապետական խորհրդի անդամ գյուղական համայնքների թիվը հավասար է խորհրդի անդամ քաղաքային համայնքների թվին՝ յուրաքանչյուր մարզից 4-8 համայնքի ներկայացվածությամբ: Հանրապետական խորհուրդը նաև սահմանել է հատուկ քվոտա՝ իր կազմում համայնքի կին ղեկավարների ներկայացվածությունն ապահովելու նպատակով:

Republican Council meeting of Union of Communities of Armenia was convened in Yerevan
On January 11 the Republican Council meeting of Union of Communities of Armenia was convened in Yerevan.
During the meeting dozens of heads of communities and experts discussed the issues about the position of the Republican Council about the legislative acts in circulation on the area of local self-government. The issues about the representation of Armenia on different international platforms and internal organizational problems were also discussed.
The Republican Council is formed and its members are formally elected by the General Assembly, for a five year term. The Republican Council convenes meetings at least once a year. All heads of urban communities are considered to be members of the Republican Council by default. The number of mayors representing rural communities in the Republican Council shall be equal to the number of mayors from urban communities (4-8 rural community from each marz). A special quota is in place for ensuring the representation of the female heads of communities in the Republican Council.