Աշոտ Հայրապետյանը 2012թ.-ից Սյունիքի մարզի Կապան համայնքի ղեկավարն է։
Պրն. Հայրապետյանը Հայաստանի համայնքների միության հանրապետական խորհրդի անդամ է, ինչպես նաև Արևելյան գործընկերության երկրների տեղական և տարածքային իշխանությունների համաժողովի Հայաստանի պատվիրակության անդամ։
Կարեն ԳՐԻԳՈՐՅԱՆ
Կարեն Գրիգորյանը 2008թ.-ից Արմավիրի մարզի Էջմիածին համայնքի ղեկավարն է: Նախքան քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվել է նաև 2005-2008թթ. եղել է Էջմիածնի քաղաքապետի 1-ին տեղակալ:
Պրն. Գրիգորյանը արժանացել է ՀՀ նախագահի «Մարտական ծառայության» մեդալի, ԼՂՀ նախագահի «Մարտական ծառայության» մեդալի, ՀՀ պաշտպանության նախարարի «Գարեգին Նժդեհ» և «Դրաստամատ Կանայան» մեդալիների և կառավարական այլ պարգևների:
Սերգի ՄԱԶՈՒՐ
2010թ.-ից Ուկրաինայի հարավ-արևմուտքում գտնվող Օդեսայի մարզի 20,000 բնակչություն ունեցող Բալթա քաղաքի քաղաքապետն է։
2007-2009թթ.-ին պրն. Մազուրը Բալթայի շրջանային ադմինիստրացիայի Տնտեսության և ենթակառուցվածքների զարգացման վարչության ղեկավարի տեղակալ է եղել, իսկ 2009-2010թթ-ին՝ վարչության պետ։
Պրն. Մազուրը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսում Ուկրաինայի պատվիրակության անդամ է։
Վահագն ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ
Վահագն Պետրոսյանը իրավական հարցերով փորձագետ է։ Նա Երևանի իրավատնտեսագիտական և կառավարման քոլեջի իրավագիտության ամբիոնի վարիչն է և Երևանի Հյուսիսային համալսարանի իրավագիտության ամբիոնի մունիցիպալ իրավունքի և վարչական դատավարության առարկաների դասախոս։
2015թ.-ից սկսած պրն. Պետրոսյանը ՀՀ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի լրամշակման հարցերով զբաղվող փորձագիտական խմբի անդամն է, նա նաև «Տեղական տուրքերի և վճարների մասին» ՀՀ նոր խմբագրությամբ օրենքի (ընդունվել է 2016թ.-ի դեկտեմբերին) և «Միջհամայնքային միավորումների մասին» ՀՀ օրենքի (պետք է ընդունվի Ազգային ժողովի կողմից) համահեղինակներից է։
Յենս Վյոլկ
Յենս Վյոլկը Իտալիայի Տրենտոյի համալսարանի Իրավաբանության ֆակուլտետի համեմատական սահմանադրական իրավունքի դասախոս է։ 1994թ.-ից Բոլզանոյում գտնվող (Իտալիա) Համեմատական ֆեդերալիզմի եվրոպական ակադեմիայի փոխնախագահն է։ Պրն. Վյոլկի մասնագիտացման ոլորտներն են համեմատական ֆեդերալիզմը, ԵՄ սահմանադրական իրավունքը, հարավ արևելյան Եվրոպայում սահմանադրական փոփոխությունների իրավական կառավարումը։
Պրն. Վյոլկը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի անկախ փորձագետների խմբի անդամ է։ Խումբը միավորում է տեղական և տարածքային ժողովրդավարության հարցերում մասնագիտացած իրավաբաների, ֆինանսիստների և հանրային քաղաքականության ոլորտի փորձագետների:
Էնդրյու ԴՈՈՒՍՆ
Էնդրյու Դոուսնը Անգլիայի Լիվերպուլի հարավում գտնվող Չեշայր Վեսթի և Չեսթերի համայնքային խորհդրում  ներկայացնում է Ֆրոդշամ համայնքը։ Խորհուրդը սպասարկում է 330,000 բնակչի։ Պրն. Դոուսնը 8 տարի եղել է Ֆրոդշամ համայնքի խորհդրի անդամ։ 2011-2012 թթ.-ին նա եղել է Ֆրոդշամ համայնքի ղեկավարը։ Նախկինում տեղական իշխանությունների ոլորտում մասնագիտացած իրավաբան է եղել՝ Մեծ Բրիտանիայի Համայնքների պալատի մասնագիտացված հանձնաժողովներում հանդես գալով որպես փորձագետ:
Պրն. Դուուսնը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսում Միացյալ Թագավորության պատվիրակության անդամ է։
Ռոբերտ ՊԵՏՐՈՍՅԱՆ
1996թ.-ից Ռոբերտ Պետրոսյանը Ջրվեժ համայնքի ղեկավարն է: 1991-1996թթ.-ին աշխատել է որպես Ջրվեժի գյուղ. խորհրդի նախագահ: 1977-1991թթ.-ին Ռ. Պետրոսյանը եղել է Հայաստանի շինարարության և ճարտարապետության ԳՀ՝ ինժեներ և գիտական աշխատող:
Բերնդ ՍԵՄՄԵԼՌՈԳԳԵՆ
Բերնդ Սեմմելրոգգենը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի անկախ փորձագետների խմբի նախկին անդամ է։
2002-2012թթ. պրն. Սեմմելռոգգենն աշխատել է Գերմանիայի Ստորին Սաքսոնիայի Ֆինանսների նախարարությունում։ 1999-2002թթ. Գերմանիայի պատվիրակության կազմում մասնակցել է տասը կենտրոնական և արևելյան եվրոպական երկրների՝ ԵՄ-ին անդամակցելու  բանակցություններին։
Վահե ՆԻԿՈՅԱՆ
Վահե Նիկոյանը 2012թ.-ից մինչ օրս աշխատում է որպես Երևանի քաղաքապետի տեղակալ: Մինչ այդ՝ 2004թ.-ին նշանակվել է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի ֆինանսական և սոցիալ-տնտեսական զարգացման վարչության պետ, իսկ 2009թ.-ին` ֆինանսական վարչության պետ:
Վահան ՄՈՎՍԻՍՅԱՆ
Վահան Մովսիսյանը Համայնքների Ֆինանսիստների Միավորում հասարակական կազմակերպության նախագահն է։ Կրթությունը ստացել է Մոսկվայի Տնտեսագիտական Ինստիտուտում, մունիցիպալ տնտեսության կառավարման և պլանավորման ոլորտում։ Երկար տարիներ աշխատել է Աշտարակի քաղխորհրդում` որպես պատգամավոր, նախագահի առաջին տեղակալ և Քաղաքապետի խորհրդական։
Լինելով ՀՖՄ-ի նախագահ արդեն մոտ 20 տարի` նա ղեկավարում է կազմակերպության կողմից իրականացվող բազմաթիվ ծրագրեր,  ինչպես նաև հանդիսանում է տեղական ինքնակառավարման ոլորտի միջազգային փորձագետ այնպիսի կազմակերպությունների կողմից ֆինանսավորող ծրագրերում, ինչպիսիք են ՄԱԿը, Եվրոպայի Խորհուրդը, Եվրամիությունը, Համաշխարհարային բանկը։ Բազմաթիվ գրքերի, ձեռնարկների և մեթոդաբանությունների համահեղինակ է։
Մանե ԹԱՆԴԻԼՅԱՆ
Մանե Թանդիլյանը 2017թ.-ին ԱԺ պատգամավոր է ընտրվել «Ելք» կուսակցությունների դաշինքի տարածքային ընտրական ցուցակով:
Նախքան պատգամավորական մանդատ ստանալը տկն. Թանդիլյանը մի շարք ընկերություններում, ինչպիսիք են  «Գառնի Ինվեստմենթ ընդ Դիվելոփմենթ» ՓԲԸ-ն, «Արարատ Գոլդ Ռիքավորի Քոմփանի» ՍՊԸ-ն, «Հովնանյան Ինտերնեյշնլ» ՍՊԸ-ն, «Մենթոր Գրաֆիկս Դիվելոփմենթ Սերվիսիս» ՓԲԸ-ն  աշխատել է որպես ֆինանսիստ, հաշվապահ: 2009-2017թթ. եղել է «Սինոփսիս Արմենիա» ՓԲԸ-ի ֆինանսական տնօրենի տեղակալը և գլխավոր հաշվապահը:  2016 թ.-ից Երդվյալ որակավորված հաշվապահների ասոցիացիայի՝ ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) անդամ է:
Սաշա ՊԱՈՒՆՈՎԻՉ
Սաշա Պաունովիչը 2004թ.-ից Սերբիայի Պարաչին համայնքի քաղաքապետն է։ 2009-2013թթ. Սերբիայի քաղաքների ու համայնքների մշտական համաժողովի նախագահն է եղել:
Պրն. Պաունովիչը 2009թ.-ին Սերբիայի Տեղական տնտեսական զարգացման ազգային դաշինքի կողմից պարգևատրվել է «Տարվա բարեփոխող» հավաստագրով՝ իր համայնքի հանրային կյանքի բարելավման գործում ունեցած ավանդի համար։ Ինչպես նաև Պարաչինի քաղաքապետարանը 2011թ.-ին ճանաչվել է Սերբիայի ամենահետևողական հանրային կառավարման մարմին՝ «Հանրային կարևորություն ունեցող տեղեկատվության հասանելիության» մասին օրենքի կիրառման հարցում, 2013թ.-ին Պետական աուդիտորական ինստիտուտի կողմից ճանաչվել է որպես ամենալավ տեղական ինքնակառավարման մարմին, իսկ 2016թ.-ին Թրանսփերենսի Սերբիայի կողմից՝ որպես ամենաթափանցիկ ՏԻՄ։
Պրն. Պաունովիչը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսում Սերբիայի պատվիրակության անդամ է։

Ashot Hayrapetyan is the Mayor of the City of Kapan in Syunik marz since 2012.
Mr. Hayrapetyan is a member of the Republican Council of the Communities Association of Armenia and  member of the Armenian Delegation at the Conference of Local and Regional Authorities of Eastern Partnership Countries (CORLEAP).
Karen GRIGORYAN
Karen Grigoryan is the mayor of the city of Ejmiatsin in Armavir marz since 2008. Prior to his election Mr. Grigoryan was the first deputy of the mayor of Ejmiatsin from 2005 to 2008.
Mr. Grigoryan was awarded with ‘Military Service’ Medal by the President of Armenia, ‘Garegin Nzhdeh’ and ‘Drastamat Kanayan’ Medals by the RA Minister of Defence, and other governmental awards.
Sergii MAZUR
Since 2010 Sergii Mazur has been  the Mayor of Baltа – a city of 20 000 people in the Odessa oblast in south-western Ukraine.
From 2007 to 2009 Mr. Mazur was the Deputy Head and from 2009 to 2010 the Head of the Department of Economics and Infrustructure Development of the Balta District Administration.
Mr Mazur is a member of the Ukrainian delegation to the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe.
Vahagn PETROSYAN
Mr. Petrosyan is a legal expert. He is the Head of the Department of Law at the Yerevan College of Law, Economics and Management and lecturer in Municipal Law and Administrative Proceedings at the  Law Department of the Yerevan Northern University.
Since 2015 Mr Petrosyan has been  a member of the expert working group to  revise of the Law on Local Self-Government  of the Republic of Armenia.  He is also the co-author of the Law on Local Duties and Fees which was adopted in December 2016 and the Draft Law on Intercomunity Unions, which is pending adoption by the National Assembly of Armenia.
Jens WOELK
Jens Woelk is Associate Professor of Comparative Constitutional Law at the Faculty of Law of the University of Trento (Italy).  Since 1994 he has been  the Vice-Head of the Institute for Comparative Federalism at the European Academy  in Bolzano (Italy).
His research fields are comparative federalism, constitutional law of the EU, legal management of diversity and constitutional transformation in South-Eastern Europe.
Mr Woelk is a Member of the Group of Independent Experts for the Congress  of Local and Regional Authorities of the Council of Europe. This Group brings together competent experts in legal, political or financial fields, who are specialised in issues on local and regional democracy and provides legal assistance to the Congress within its political mission.
Andrew DAWSON
Andrew Dawson is a Cheshire West and Chester Councillor representing Frodsham, a small town south of Liverpool.   Cheshire West and Chester Council serves 330,000 people.
Mr. Dawson has served on Frodsham Town Council for 8 years.  He was Mayor of Frodsham in 2011-12. He is a former local authority lawyer – and in that capacity has given expert evidence to a House of Commons select committee. Mr Dawson is a member of the Delegation of the United Kingdom to the Congress of Local and Regional Authorities at the Council of Europe.
Robert PETROSYAN
Robert Petrosyan is the mayor of Jrvezh community in Kotayk marz since 1996. From 1991 to 1996 he was the president of Jrvezh community council.
Bernd SEMMELROGGEN
Bernd Semmelroggen is a former member of the Group of Independent Experts of the Congress of Local and Regional Authorities of the Council of Europe. This Group brings together competent experts in legal, political or financial fields, who are specialised in issues on local and regional democracy, and provides legal assistance to the Congress within its political mission.
From 2002 to 2012 Mr Semmelroggen worked for the Ministry of Finance, Lower Saxony, Germany. From 1999 to 2002 he was a member of the German Federal Delegation to negotiate the accession treaty with 10 central and eastern European countries.
Vahe NIKOYAN
Vahe Nikoyan has been appointed Deputy Mayor of Yerevan since 2012. Mr. Nikoyan worked for the municipality of Yerevan since 2004, first as head of the Department of financial and social-economic development of Yerevan Municipality, and since 2009 as the Head of Financial department.
Vahan MOVSISYAN
Vahan Movsisyan is the President of Communities Finance Officers Association.
Mr Movsisyan is specialised in municipal planning and managment.  For many years he has worked for the City Council of Ashtarak as Deputy Head of the Council and advisor to the Mayor.
For the last 20 years Mr Movsisyan has been coordinating projects implemented by the Communities Finance Officers Association funded by international donor organizations. As a renowned expert on local self-government working Mr. Movsisyan has worked as a consultant for organisations such as the Council of Europe, UN, EU, and World Bank.
Mane TANDILYAN
In 2017 Mane Tandilyan was elected as a member of National Assembly from electoral list of 'Yelk' alliance.
Prior to becoming members of the Armenian Parliament Ms Tandilyan has worked for a number of companies - 'Garni Investment and Development' CJSC, 'Ararat Gold Recovery company', 'Hovnanian Services' CJSC, Mentor Graphics Development Services' as an accountant and financial analyst. From 2009 to 2017 she was the deputy financial director and chief accountant of an IT company 'Synopsis Armenia'. Since 2016 M. Tandilyan is a member of Association of Chartered Certified Accountants.
Sasa PAUNOVIC
Sasa Paunovic is Mayor of Paraćin, Serbia since 2004.
From 2009 to 2013 he was the President of the Standing Conference of Towns and Municipalities of Serbia. In 2009 Mr. Paunovic received ‘Reformer of the year’ award from the National Alliance for Local Economic Development for his contribution to improvement of public life in his municipality.
The Municipality of Paraćin has also received recognition for being the most consistent institution in Serbia in the implementation of the 'Law on the availability of information of public importance' (2011) and was proclaimed the 'Best Local Self-Government' body by the State Audit Institution in 2013. Transparency Serbia declared it  the most transparent local self-government municipality in 2016.
Mr Paunovic is a member of the Delegation of Serbia to the Congress of Local and Regional Authorities at the Council of Europe.