Էնդրյու Դոուսնը Անգլիայի Լիվերպուլի հարավում գտնվող Չեշայր Վեսթի և Չեսթերի համայնքային խորհդրում ներկայացնում է Ֆրոդշամ համայնքը։ Խորհուրդը սպասարկում է 330,000 բնակչի։ Պրն. Դոուսնը 8 տարի եղել է Ֆրոդշամ համայնքի խորհդրի անդամ։ 2011-2012 թթ.-ին նա եղել է Ֆրոդշամ համայնքի ղեկավարը։ Նախկինում տեղական իշխանությունների ոլորտում մասնագիտացած իրավաբան է եղել՝ Մեծ Բրիտանիայի Համայնքների պալատի մասնագիտացված հանձնաժողովներում հանդես գալով որպես փորձագետ:
Պրն. Դուուսնը Եվրոպայի խորհրդի Տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսում Միացյալ Թագավորության պատվիրակության անդամ է։

Andrew Dawson is a Cheshire West and Chester Councillor representing Frodsham, a small town south of Liverpool.   Cheshire West and Chester Council serves 330,000 people.
Mr. Dawson has served on Frodsham Town Council for 8 years.  He was Mayor of Frodsham in 2011-12. He is a former local authority lawyer – and in that capacity has given expert evidence to a House of Commons select committee. Mr Dawson is a member of the Delegation of the United Kingdom to the Congress of Local and Regional Authorities at the Council of Europe.