Սևծովյան ավազանի երկրների անդրսահմանային համագործակցության 2014-2020թթ. ծրագրի նախապատրաստմանը նվիրված աշխատաժողով
14 03 2017 14 03 2017
Մարտի 14-ին Երևանում տեղի է ունեցել Եվրոպական հարևանության և գործընկերության գործիքի ներքո իրականացվող Սևծովյան ավազանի երկրների անդրսահմանային համագործակցության 2014-2020թթ. ծրագրի նախապատրաստմանը նվիրված աշխատաժողովը:
Աշխատաժողովի ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես են եկել ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Մելքոնյանը, ինչպես նաև Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության գործառնական բաժնի ղեկավար Հոա-Բին Աջեմյանը:
Ծրագրի նախապատրաստմանը նվիրված աշխատաժողովին մասնակցել են ՀՀ հասարակական կազմակերպությունների, շահույթ չհետապնդող կազմակերպությունների, ուսումնական հաստատությունների, մշակութային և հնագիտական ասոցիացիաների, զբոսաշրջության և տարածաշրջանային զարգացման գործակալությունների, հետազոտական հաստատությունների, ինչպես նաև այլ շահագրգիռ գերատեսչությունների ու կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Աշխատաժողովի ընթացքում մանրամասն ներկայացվել են ծրագրի հայտադիմումների ընդունման պահանջները և հնարավորությունները, հայտադիմումների ընդունման, ծրագրի մշակման հիմնական առանձնահատկությունները (ֆինանսավորվող ծրագրերը, գնահատման ընթացակարգերը), ֆինանսական պահանջները, ազգային օրենսդրության հատուկ պահանջները, ծրագրի էլեկտրոնային համակարգի միջոցով դիմելու կարգը և մի շարք այլ թեմաներ:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր «Աջակցություն Հայաստանում Եվրամիության ծրագրերի համակարգողին» ծրագրի աջակցությամբ, որը ֆինանսավորվում է Եվրոպական Միության կողմից:

14 03 2017 14 03 2017
On March 14, Yerevan hosted a meeting of transboundary cooperation between the Black Sea Basin Countries for 2014-2020 under the European Neighborhood and Partnership Instrument.
First Deputy Minister of Economic Development and Investments Garegin Melkonyan, as well as Head of the Operational Section of the EU Delegation to Armenia Hoa-Bin Ajemian delivered welcoming speeches during the workshop.
Representatives of non-governmental organizations, non-profit organizations, educational institutions, cultural and archeological associations, tourism and regional development agencies, research institutions as well as other interested agencies and organizations took part in the workshop.
During the workshop, the requirements and possibilities for applying for the program applications, the main features of the application development (funded programs, assessment procedures), financial requirements, specific requirements of national legislation, the procedure for applying through the electronic system and some other topics were presented in detail.
The event was organized with the support of the "Support to EU Program Coordinator in Armenia" project financed by the European Union.