Տեղի կունենա «Էներջի Սիթիզ» կազմակերպության ընդհանուր ժողովը
Սեպտեմբերի 17-ին տեղի կունենա «Էներջի Սիթիզ» կազմակերպության ընդհանուր ժողովը: Այն կանցկացվի առցանց:
Սեպտեմբերին 17-ին կայանալիք ընդհանուր ժողովի ընթացքում կքննարկվի հետհամաճարակային շրջանում վերականգնմանն ուղղված գործողությունների փաթեթ, կազմակերպութան անդամների հետ կքննարկվեն հետքովիդյան շրջանում առաջացած խնդիրների լուծման ուղիների, անհրաժեշտ գործողությունների հետ կապված հարցեր: Կազմակերպության անդամներին կներկայացվի կազմակերպության քաղաքականությանը և գոծողություններին վերևաբերող հաշվետվություն, տեղի կունենան Խորհրդի և կազմակերպության նախագահի ընտրություններ:
Հայաստանի համայնքների միությունն իր համագործակցությունը «Էներջի Սիթիզ»-ի հետ սկսել է 2015 թվականին՝ «Քաղաքապետերի Դաշնագիր Արևելք 2» ծրագրի շրջանակներում։ 2017 թվականից Հայաստանի համայնքների միությունը «Էներջի Սիթիզ» կազմակերպության անդամ է:
«Էներջի Սիթիզ»-ը էներգետիկ անցումային փուլում գտնվող քաղաքների եվրոպական ասոցիացիա է։ Ցանցը 1000-ի հասնող իր անդամներով՝ քաղաքներով և կազմակերպություններով, իրականացնում է շահերի պաշտպանություն ժողովրդավար և ապակենտրոնցված էներգետիկայի անցումային փուլում, ինչն առաջնորդվում է տարածաշրջանային և տեղական մակարդակներում։

Energy Cities Digital General Assembly will be held
During the General Assembly a debate will be held on the topic of “Post Covid policy landscape: recovery package and EU future budget”. A presentation by Energy Cities team will be represenated. During the General Assembly the policy and activities report will be represenated, election of the Board members and President will be held.
Cooperation between Union of Communities of Armenia and Energy Cities started in 2015 in the framework of "Covenant of Mayors East II" project. Since 2017 Union of Communities of Armenia is a fullmember of the Energy Cities Organization.
Energy Cities is the European association of cities in energy transition. Since almost 30 years, the network with its 1,000 member cities and organisations advocates a democratic and decentralised energy transition, led by the regional and local levels.