Կազմակերպություն։ Վանաձորի համայնքապետարան
Նկարագրություն: Վանաձորի համայնքապետարանը՝ համագործակցելով Գյումրու համայնքապետարանի և Լեհաստանի Պիլա քաղաքի համայնքապետարանի հետ, ԵՄ ֆինանսավորմամբ սկսում է  ԴԱՇԻՆՔ՝ հանուն կայուն և կանաչ կառավարման (ԿԿԿ ԴԱՇԻՆՔ) ABC.GoV: Alliance for Better City Governance, and  in Armenian)) ծրագիրը։ Ծրագիրը մեկնարկել է  2021թ փետրվարի 1-ից։
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է ընտրել մշտադիտարկման և գնահատման հմուտ մասնագետի, ով ծրագրի իրականացման ժամանակահատվածում պատասխանատու կլինի ծրագրի գործողությունների ռազմավարական և ամենօրյա մշտադիտարկման ու գնահատման համար։
Հիմնական պարտականությունները․
• Ծրագրի թիմի հետ համաձայնեցնելով՝ քննարկել և վերջնական տեսքի բերել ծրագրի հիմնական ցուցիչները, ինչպես նաև մշտադիտարկման ենթարկել դրանք ծրագրի ողջ ընթացքում
• Ծրագրի թիմի հետ խորհրդակցությունների հիման վրա մշակել ծրագրի մշտադիտարկման պլան ծրագիրն իրականացնող երեք քաղաքների համար
• Ծրագրի 3 գործընկերների, ոլորտային անձնակազմի միջոցով վերահսկել տվյալների կանոնավոր հավաքագրումը և կատարել այցելություններ ՝ տվյալների որակը պատահական ստուգումներով և հաստատումներով ապահովելու համար
• Անվտանգ և հասանելի ձևով գրանցել, կառավարել և պահպանել մշտադիտարկման և գնահատման տվյալները
• Վերլուծել ցուցանիշները, ներկայացնել առաջարկություններ, պատրաստել հաշվետվություններ
• Օժանդակել ծրագրի բազային պլանի և դրան հետևող հարցումների մշակմանը
• Անցկացնել մշտադիտարկման և գնահատման դասընթաց ծրագրի ամենօրյա մշտադիտարկման մեջ ներգրավված աշխատակիցների համար
• Աջակցել ծրագրերի մշակման/գրանտների կառավարման թիմին տրամաբանական աղյուսակների, մշտադիտարկման և գնահատման պլանների կազմման և ծրագրի գործողությունների ու գրանտների թիրախների որոշման հարցում
• Իրականացնել ծրագրի առաջընթացի գնահատում
• Փաստաթղթավորել քաղված դասերը և լավագույն գործելակերպը, մշտադիտարկման և գնահատման արդյունքում քաղված դասերով կիսվել թիմի հետ։
Պահանջվող որակավորումները․
• Բարձրագույն կրթություն հասարակական գիտությունների, տեղեկատվության կառավարման կամ հարակից ոլորտներում
• Բարձրագույն կրթություն հասարակական գիտությունների կամ հարակից ոլորտներում
• Ծրագրերի (մասնավորապես՝ միջազգային դրամաշնորհային ծրագրերի) կառավարման և գնահատման առնվազն 5 տարվա փորձ
• Մշտադիտարկման և գնահատման պլանների և գործիքակազմի մշակման փորձ
• Վերապատրաստումներ անցկացնելու և աշխատակազմի կարողությունների զարգացման կարողություն
• Անգլերենի գերազանց իմացություն։
Ծրագրի ընդհանուր նպատակն է նպաստել Վանաձորի և Գյումրու քաղաքային կայուն կառավարմանը։
Ծրագրի բաղադիչներն են
Հետաքրքրված անձիք պետք է իրենց ինքնակենսագրությունը (CV) և հետաքրության նամակը (պաշտոնին համապատասխանելու հիմնավորմամբ- 1 էջի սահմաններում) ներկայացնեն հետևյալ էլելկտրոնային փոստով․ [email protected] ` վերնագրում նշելով «ABC.GoV- ԴԱՇԻՆՔ ծրագիր․ Մշտադիտարկման և գնահատման մասնագետ»։ Դիմումների վերջնաժամկետը 2021թ․ մարտի 15-ն է։ Ժամկետանց դիմումները չեն ընդունվելու։ Հարցազրույցի կհրավիրվեն միայն Ընտրող հանձնաժողովի կողմից ինքնակենսագրականների հիման վրա ընտրված դիմորդները։

Post Location (s)։ Vanadzor
Within the framework of the project, it is planned to recruit an experienced Monitoring and Evaluation Specialist who will be responsible for the strategic and day-to-day monitoring and evaluation of project activities during the implementation period.
• In coordination with the Project team discuss and finalize the key project indicators as well as monitor them throughout the duration of the projects
• Develop the project monitoring plan for three project cities in consultation with the project team
• Supervise regular data collection through the 3 project partners, field staff and perform site visits to ensure quality of the data by random verifications and validations
• Record, manage and preserve monitoring and evaluation data in a safe and accessible way
• Analyze indicators and make recommendations and prepare reports
• Contribute to the design of the project baseline and follow-up surveys
• Conduct M&E training for the project staff involved in day-to-day monitoring of the project
• Assist the project program development/grants management team in establishing log frames, M&E work plans, and targets for different project activities and grants;
• Implement the project progress evaluation
• Document the lessons learned and best practices, share learning from M&E process with the wider team.
• University degree in social sciences or information management or in related fields
• University degree in social sciences or other related field
• At least 5 years of practical experience in project management and evaluation, particularly in international donor projects
• Experience in development of M&E plan and M&E tools
• Ability to provide training and build capacity of relevant staff
• Proficiency in English
3. The residents of Vanadzor and Gyumri are more knowledgeable and aware of adverse effects of plastic waste and fuel transportation on human health and environment, change behaviour to contribute improvement of service delivery. Vanadzor, Gyumri, and Piła municipal employees are more knowledgeable and skilled in urban governance and service delivery.
How to apply? Interested candidates can submit their CV and Cover letter (within 1 page) to the following e-mail ․ [email protected]  mentioning “ABC.GoV – Monitoring and Evaluation Specialist” in the subject line. The deadline for applications is 15 March , 2021. Overdue applications will not be accepted. Only the shortlisted applicants will be invited for an interview.