Ադրբեջանը հրթիռակոծել է Ստեփանակերտի ծննդատունը և բնակելի ու հանրային տարբեր հատվածներ
Ադրբեջանական զինված ուժերը հոկտեմբերի 28-ին ավելի քան 15 անգամ հարվածել է Ստեփանակերտի և Շուշիի տարբեր հատվածների ուղղությամբ՝ դիտավորյալ թիրախավորելով մոր և մանկան առողջության կենտրոնը և բնակելի ու հանրային նշանակության որոշ օբյեկտներ:
Այս մասին հայտնում է Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը:
Շուշիում արձանագրվել է 1 քաղաքացիական զոհ և երկու վիրավոր, իսկ Ստեփանակերտի մարդկային հետևանքները դեռևս ճշտվում են: Ստեփանակերտում արձանագրվել են մեծածավալ ավերածություններ, ներառյալ՝ մոր և մանկան առողջության կենտրոնում:
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը արձանագրում է, որ ադրբեջանական զինված ուժերը շարունակում են դիտավորյալ պատերազմական հանցագործությունները քաղաքացիական խաղաղ բնակչության դեմ՝ արդեն թիրախավորելով ընդհուպ մոր և մանկան առողջության կենտրոնը: Այս նոր հանցագործությունները հետևանքն են նախորդ հանցագործությունների հանդեպ միջազգային հանրության թողտվության, ինչից առիթավորվում է ադրբեջանական կողմը: Հետևաբար, այս հանցագործությունների համար պատասխանատվություն է կրում ինչպես Ադրբեջանը, այնպես էլ միջազգային հանրությունը:

Azerbaijan Struck Maternity Hospital in Stepanakert and Residential and Public Areas
On October 28, the Azerbaijani armed forces struck more than 15 times on different parts of the capital Stepanakert and Shushi town, deliberately targeting the maternal and child health center and some residential and public objects.
According to Artsakh Ombudsman Artak Beglaryan, one civilian was killed and two were wounded in Shushi. The human damages in Stepanakert are being clarified. Large-scale destructions are reported in Stepanakert, including at the Maternal and Child Health Center.
The Human Rights Ombudsman of the Artsakh Republic states that the Azerbaijani armed forces continue their deliberate war crimes against the civilian population, even targeting the maternal and child health center. These new crimes are a consequence of the international community's silence to the previous crimes, which encourages Azerbaijan. Therefore, both Azerbaijan and the international community are responsible for these crimes.