Մրցանակաբաշխություն՝ Գավառում. ամփոփվել են «Կայուն էներգիայի օրեր Գավառում 2020» մրցույթների արդյունքները
10.07.2020
Հուլիսի 10-ին, Գավառի համայնքապետարանում կայացավ Գավառի համայնքապետարանի կողմից հայտարարված «Ճգնաժամից դուրս մաքուր էներգիա՝ կանաչ վերականգնման և աճի համար» խորագրով նկարչական, «Էներգախնայող ընտանիք» խորագրով տեսանյութի, «Կանաչ զարգացում» խորագրով ինքնանկարների (սելֆի), «Ինչպես համայնքները կարող են նպաստել կլիմայի փոփոխության հետ կապված գլոբալ մարտահրավերների լուծմանը» թեմայով շարադրությունների մրցույթների մրցանակաբաշխությունը:
Մրցանակակիրներին ԵՄ-ի կողմից հավաստագրեր ու մրցանակներ, ինչպես նաև Գավառ համայնքի ղեկավար Գուրգեն Մարտիրոսյանի կողմից հուշանվերներ հանձնեց Գավառ համայնքի ղեկավարի տեղակալ Գրիգոր Բոշյանը: Հավաստագրերի և հուշանվերների արժանացան նաև մրցույթին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերած մասնակիցներն ու կազմակերպությունները: Մրցանակակիրներին մասնակցության և մրցանակների արժանանալու առիթով շնորհավորեց նաև Գավառի համայնքապետարանի իրավատնտեսագիտական բաժնի գլխավոր մասնագետ, սոցիալական և «Քաղաքապետերի դաշնագիր» ծրագրի պատասխանատու Վարսենիկ Խաչատրյանը:

Awarding of EUSEW2020 contests winners in Gavar
On July 10 the winners of the contests organized by Gavar municipality during EU Sustainable Energy Week were awarded by the head of community Gurgen Martirosyan. The awards were handed by the deputy head of Gavar Grigor Boshyan. The winners were also awarded by the certificates issued by the CoM East project and by the award from EU Delegation.
The coordinator of CoM East project in Gavar municipality Varsenik Khachatryan congratulated the winners of the contests. Gavar municipality during EUSEW2020 held drawing contest ''Beyond the crisis: clean energy for green recovery and growth'', video contest: ''Energy saving family'', photo contest: ''Green growth: My city from my window'', contest of Essay ''How local actions could address the global challenges of climate change?''